galeria
wybrane realizacje studia
Tatuaż stanowi najwyższą formę dekoracji ludzkiego ciała. Jego posiadanie może być podyktowane chęcią wyrażenia siebie, pokazania przynależności do pewnej grupy lub zademonstrowania pewnych przekonań. Niezależnie jednak od przyczyny, podjęcie decyzji o jego wykonaniu stanowi wyraz odwagi oraz manifestację własnego zdania.
DEFINICJA TATUAŻU
Tatuaż jako pojęcie encyklopedyczne ujęty jest jako grafika wykonana na ciele za pomocą barwników wprowadzonych pod skórę na bazie określonego projektu. Spotykany od starożytności, w archaicznych strukturach społecznych stanowił przepustkę do pewnej grupy lub był wyrazem statusu społecznego. Z biegiem lat, stan ten zmieniał się, tatuaż stanowił domenę różnych grup społecznych, subkultur, aż do czasów współczesnych. Obecnie stał się on nie tyle wyrazem przynależności, co przejawem indywidualizmu.
GENEZA TATUAŻU
Mimo iż zdania co do znaczenia tatuażu w społecznościach pierwotnych są podzielone, istnienie sztuki tatuowania w czasach prehistorycznych należy uznać za niepodważalne. Dowodzą tego również prowadzone współcześnie badania archeologiczne, oraz coraz większa wiedza jaką dzięki nich gromadzimy. Jedną z grup, które używały tatuażu już przed wiekami byli Chrześcijanie. Ich wyróżnik stanowiły tatuaże w kształcie ryb, krzyża, lub liter oznaczających inicjały imiona świętych, które pozwalały na identyfikację osób tej wiary. Inną znaną z posiadania tatuaży grupą byli marynarze, uczestniczący w ekspedycjach mających na celu eksplorację nieznanych terytoriów. Tatuowali oni sobie egzotyczne wzory, zainspirowani dziełami, jakie ujrzeli na ciałach rdzennych mieszkańców odkrytych terenów, po czym nosili je z dumą po powrocie w swe rodzinne strony. Był to moment, w którym znajomość i popularność tatuażu wtargnęła do „starego świata” rozpoczynając podbój coraz większego obszaru geograficznego, oraz kolejnych warstw społecznych, docierając nawet do arystokracji. Z racji braku zrozumienia dla tradycyjnych egzotycznych wzorów, stanowiących elementy charakterystyczne dla kultury tubylczej, poczęto tworzenie tatuaży o pokazujące sceny z życia, tematykę seksualną, humorystyczną, emocje lub motywy abstrakcyjne. W tym momencie powstał również tatuaż punktowy oraz słowny. Obecnie przykłady tatuażu można spotkać praktycznie w każdym rejonie świata, jednakże wyjątkowo interesująca formę przyjął on w Japonii, a co za tym idzie stał się jednym z wyróżników kultury Państwa Kwitnącej Wiśni.
UMIEJSCOWIENIE TATUAŻU, KWESTIE HIGIENY
Do niedawna podczas wyboru lokalizacji dla tatuażu trzeba było mieć świadomość, że poszczególne partie ludzkiego ciała charakteryzują się zróżnicowanym unerwieniem, a co za tym idzie generują ból o różnej skali nasilenia. Kostki, żebra, lub kręgosłup oraz miejsca położone bliżej kości są znacznie bardziej wrażliwe na ból, od tych, w których występuje tkanka mięśniowa bądź podściółka tłuszczowa. Jednakże nasze studio oferuje wykonanie tatuażu ze znieczuleniem, dzięki czemu możecie zdecydować się na miejsce, które podpowiada Wam fantazja i zmysł estetyczny. Jeżeli decyzja o wykonaniu tatuażu została już podjęta, należy dokonać wyboru odpowiedniego studia tatuażu. Wraz ze wzrostem popularności tej usługi wzrasta również liczba zakładów, która ją świadczy. Proszę jednak pamiętać, że wiele z nich nie posiada wystarczającego zaplecza sanitarnego, a osoby, które w nich pracują nie mogą pochwalić się wystarczającym kunsztem, ani doświadczeniem. Wybierając takie miejsce, zamiast wnieść coś wyjątkowego do swojego życia nabawisz się jedynie kłopotu. Sugerujemy wybór miejsca, w którym usługi świadczone są przez osoby kompetentne i bezwzględnie dbające o higienę, tak jak nasz zakład. Portfolio ukończonych realizacji do wglądu, jednorazowe igły oraz regularna sterylizacja narzędzi i urządzeń powinny być absolutną normą, nie wyobrażamy sobie prowadzenia tej działalności na innych warunkach. Jedynie decydując się na profesjonalny zakład wykluczacie ryzyko zakażenia wirusem HIV. O profesjonalizmie tatuażysty decydują szczegóły, takie jak przelanie odpowiedniej ilości barwnika do małych pojemników na potrzeby konkretnego tatuażu, zamiast maczania igły w otwartym zbiorniku z barwnikiem, wyjmowanie wazeliny i maści z opakowań za pomocą jałowej, jednorazowej łopatki, czy stosowanie jednorazowych rękawic ochronnych.
JEŻELI STRACH PRZED BÓLEM ODSTRASZA CIĘ PRZED PODJĘCIEM DECYZJI O WYKONANIU TATUAŻU, TO JUŻ NIE MUSISZ SIĘ BAĆ! W NASZYM SALONIE WYKONUJEMY TATUAŻE TAKŻE W ZNIECZULENIU. POSIADANIE NOWEGO TATUAŻU MOŻE STAĆ SIĘ DLA CIEBIE PRZYJEMNOŚCIĄ JUŻ W CHWILI JEGO WYKONYWANIA:) POLECAMY TĘ FORMĘ TATUOWANIA SZCZEGÓLNIE OSOBOM MAŁO ODPORNYM NA BÓL.